5 דברים שכדאי לראות בורנה

העיר ורנה ממוקמת בבולגריה והיא נמצאת למרגלותיו של הים השחור. תיירים רבים אוהבים להגיע לאזור על מנת ליהנות מחופיה המפנקים ומחופשה מרגיעה אשר מחזירה אותם אל השגרה רעננים ומלאי אנרגיות.
אם גם החופשה הקרובה שלכם מיועדת לבולגריה בכלל ולורנה בפרט, כדאי שתכירו מעט את האזור ותלמדו את האטרקציות אותן אסור לכם לפספס בביקור הקרוב. כל עוד תגיעו מוכנים מבחינת הידע והמידע, כך מובטחת לכם חופשה בלתי נשכחת אשר אותה תרצו לשחזר גם בחופשות הבאות.
עוד לפני שנתחיל לפרט את האטרקציות העיקריות כדאי שתדעו כי האטרקציה המובילה הם החופים המדהימים בורנה בפרט בהם ישנם חולות זהובים, מסעדות רבות, בתי קפה , פאבים ועוד.
 

הדברים שלא כדאי לפספס בורנה

·         פארק הים – פארק הים הפך לאטרקציה מבוקשת על ידי תיירים רבים וגם התושבים המקומיים אוהבים מאוד להגיע לאזור. הפארק משתרע על פני 8 קילומטרים ובתוכו ניתן ליהנות ממיני אטרקציות לרבות: אמפיתיאטרון , גני שעשועים, מצפה כוכבים , גני חיות , דולפינים אקווריומים ועוד. בין אם אתם מגיעים לבד או עם ילדים איזור פארק הים הוא מקום מועדף לבילויי.
·         מרחצאות רומיות עתיקות – ברחבי ורנה קיימים שרידים רבים של מרחצאות רומיות בניהם הינכם יכולים להסתובב. המרחצאות אותן תראו נבנו עוד בתקופת המאה השנייה לספירה.
·         דולפינריום – מי אינו אוהב לצפות ביונק המרשים ביותר ? בורנה קיימים דולפינריומים רבים בהם תוכלו לבקר ולצפות ביונק מופיעה בפניכם. ההופעות הן הופעות מסורתיות ומרתקות.
·         מוזיאון ימי – אם כלי תחבורה ימיים הם העדפותיכם, הרי שתשמחו לבקר במוזיאון הימי בורנה המציע לכם לצפות בכלי שיט מגוונים כמו גם בכלי נשק רבים השייכים לחיל הים הבולגרי. אחד המראות הגדולים במוזיאון הוא ספינת הטורפדו השמורה בקפדנות יתרה. ספינה זו זכתה להיות בכותרות משום שהיא זו שהטביעה צוללת טורקית עוד בשנת 1912.
·         מוזיאון ארכיאולוגי – אם ארכיאולוגיה הוא תחום בו אתם מוצאים עניין הרי שורנה מספקת גם חוויה זו במלוא עוצמתה. זהו המוזיאון הגדול ביותר באזור הבלקן ובו קיימים האוספים הגדולים והמהותיים ביותר של המדינה בין היתר תכשיטי זהב, כלי אבן פרימיטיביים ועוד. באמצעות סיור במוזיאון הינכם יכולים להכיר את השתלשלות האירועים שהביאו להקמת העיר מראשיתה.
 
 
לסיכום, אלו הם רק חלק מהמקומות בהם אתם יכולים לבקר בהגיעכם לורנה, אך אין ספק כי אלו הם מקומות מרהיבים. כל עוד בחרתם בורנה ליעד השנתי שלכם, אין ספק שלא תתאכזבו ותצליחו לספק את המטרה לשמה יצאתם לחופש.