תמונת מטוס
טיסה לפאפוס

טיסה לפאפוס

08.12 - 12.12
טיסת LOW COST
RYANAIR
טיסה לבודפשט

טיסה לבודפשט

10.12 - 15.12
טיסת LOW COST
WIZZ
טיסה למילאנו

טיסה למילאנו

08.12 - 11.12
טיסת LOW COST
RYANAIR

טיסות לואו קוסט (low cost)

כולנו מייחלים לחופשה, ולו של כמה ימים. כולנו מחפשים טיסות זולות לחו"ל, כדי לצמצם עלויות לפחות מההיבט הזה. כולנו, כמעט בלי יוצא מהכלל, שמענו לא אחת על טיסות לואו קוסט. אז במה באמת מדובר? האם הטיסות הללו כדאיות בכל מצב? וכיצד ניתן לנצל את יתרונותיהן במאת האחוזים? המידע שנאסף כאן יעזור לך לענות על השאלות הללו בקלות.
 

לכל הנחה יש מחיר

 
זהו הכלל שצריך להנחות אותך בחיפוש אחר טיסות זולות לשלל יעדים בחו"ל, במה שמוגדר כטיסות לואו קוסט (Low Cost). משום שהמחירים הנמוכים אינם מגיעים משום מקום - חברות התעופה אשר מציעות טיסות כאלו, בדרך כלל יחסכו במקום אחר, כדי לא להפסיד.
לכן, אל תצפה לאותם תנאים להם התרגלת בטיסות הסדירות הרגילות.
 
ריכזנו עבורך כמה מההבדלים העיקריים בין שני סוגי הטיסות. כך תוכל להחליט במודע האם להזמין דווקא טיסות לואו קוסט:
 
· כל שירות במטוס עולה כסף: המשמעות היא כי גם סנדוויץ' קטן שתבקש מהדיילת, אוזניות בעזרתן תרצה להאזין לסרט ואפילו הסרט עצמו, יגררו תוספת תשלום.
· שכח מהאביזרים אותם אתה רגיל לראות במטוס: חיסכון, כבר אמרנו? במטוסי חברות הלואו קוסט יש סיכוי טוב שלא תיתקל בוילונות לחלונות, באפשרות לשנות את זווית משענת המושב ואפילו בכיס למסמכים במושב שלפניך.
· התכונן לנחות בשדה תעופה צדדי: נחיתה בשדות התעופה הגדולים ביותר שווה תוספת תשלום עבור חברת התעופה, ולכן לרוב, טיסות זולות כאלו ינחתו בשדות תעופה משניים, זולים יותר. שים לב לפרטים הרשומים על הכרטיס.
· שמירת מושבים אינה אפשרית: בכדי לזרז את הנוסעים לעלות למטוס ולחסוך בזמני ההמתנה, חברות הלואו קוסט אינן מאפשרות להזמין מקום מראש.
· טיסות בשעות לא שגרתיות: והכוונה היא לשעות שאינן פופולאריות בעולם התעופה, או במילים אחרות: מוקדם בבוקר או בשעות הערב. דווקא עניין זה יהיה לעיתים נוח יותר עבור נוסעים רבים.
 
חשוב לציין כי ישנם כמובן יוצאים מן הכלל ולעיתים תוכל 'ליפול' על חברת לואו קוסט שכן תכלול במחיר חלק מהשירותים הללו.
 
כיצד תשיג את המחירים הטובים ביותר?
 
בזמן החיפוש שלך אחר טיסות זולות לחו"ל, תגלה כי כללי חברות הלואו קוסט מעט שונים מאשר בעולם ה'רגיל': כאן, דווקא הזמנת טיסה מראש היא שתעניק לך מחירים נוחים במיוחד. אם תזמין את הטיסה ברגע האחרון לא תזכה כמעט להנחה.
 
גם הסעיף אותו הזכרנו קודם - נחיתה בשדה תעופה צדדי - יכול לבוא לטובתך. לכן, בחירה של טיסה אשר נוחתת בשדה כזה תהיה לרוב זולה יותר ועדיפה על טיסה שנוחתת בשדה תעופה מרכזי, על אף ההתפשרות בנושא הנוחות. אם הזמנתם השכרת רכב מראש, נחיתה בשדה תעופה צדדי יכולה אף להועיל בקיצור זמן ההמתנה והעמידה בפקקים שמאפיינת שדה תעופה מרכזי.
 

הזמן טיסת לואו קוסט רק אם אתה בטוח לגמרי

 
זהו הטיפ האחרון ואולי החשוב מכולם: אל תתחרט לאחר שהזמנת טיסות זולות לחו"ל דרך חברת לואו קוסט. מדוע? משום שגם כאן כל שינוי ילווה בעלייה של מחיר הטיסה - גם אם הוא המזערי ביותר.
 
אכן. חברות לואו קוסט יחייבו אותך בלי למצמץ פעמיים על כל שינוי שתרצה לבצע בפרטי הטיסה, בין אם מדובר ביום המראה או בשעה שלה. יותר מזה: טיסות זולות בשיטת הלואו קוסט אינן ניתנות לביטול. גם אם לא תטוס, תשלם מחיר מלא בדרך כלל.