תמונת מטוס

טיסות לואו קוסט

טיסה לפאפוס
טיסה לבודפשט
טיסה למילאנו
כל שיא נשבר מתי שהוא. ואכן, בכל שנה נשבר מספר הטסים לחו"ל. בשנה החולפת כמה מיליוני ישראלים נהרו ליעדים שונים מעבר לים. מה שמאפשר לכל כך הרבה אנשים להמריא לחופשה או לנופש זה לא רק הרצון. בזכות טיסות לואו קוסט, כלומר מוזלות, אפשר באמת ליישם את רעיון "השמים הפתוחים" באופן מלא ומושלם. בטלטוס תמצאו מגוון עצום של דילים וטיסות למגוון רחב של יעדים שווים. המחירים, ללא ספק משתלמים. אך לפני שמזמינים, קבלו מידע חשוב במיוחד. מתי כדאי להזמין את הטיסה, האם אפשר להזמין גם חבילות משלמות, מה קורה אם רוצים לעלות לטיסה עם מזוודה וגם טיפים שיכולים לחסוך זמן וכסף.  

מתי כדאי להזמין את הטיסה 

לפני שהרעיון המהפכני שנקרא טיסות לואו קוסט בא לעולם, היו שתי אפשרויות לגבי הזמנה כרטיסי טיסה. אפשרות אחת, להזמין טיסה הרבה מאוד זמן מראש, במחירים לא נמוכים בכלל. כך היה אפשר להבטיח מקום בטיסה. אפשרות אחרת, הייתה להזמין טיסות לחו"ל ברגע האחרון, על בסיס הסיכוי למצוא מקום פנוי או להתבסס על ביטולים של הרגע האחרון. אבל בלואו קוסט למעשה שברו את החוקים שפעם היו קיימים. 
החברות שקנו לעצמן שם כספקיות של הדילים המפתיעים ביססו מודל מהפכני. מחירים נוחים, כל הזמן. ואם הביקוש מאוד גדול ליעד מסוים, זה לא מאוד נדיר שמוסיפים עוד מטוסים, סמוך לתאריכים הכי נחשקים. אז מתי כדאי להזמין כרטיסים? אפשר בהחלט להזמין זמן רב מראש. אפשר להזמין שבועות או חודשים מראש או ללכת על מועד סמוך יותר להמראה. טיפ חשוב – ככל שמעדיפים להגיע ליעד יותר אקזוטי, כדאי להקדים ולהזמין כרטיסים. אם היעד לא כל כך משנה או שרוצים נופש במקום מאוד פופולרי, אפשר בהחלט להזמין טיסה גם זמן לא רב לפני התאריך הרצוי. 

מהם היעדים הכי פופולריים בלואו קוסט  

בחירת היעד איננה עניין מובל מאליו. זה לא פשוט לכולם לבחור את המקום שבו רוצים לנפוש ולבלות למשך כמה ימים נפלאים. אז שווה לדעת מהם היעדים הכי פופולריים שנרשמו לאחרונה. בין היתר, היו אלה דילים לרודוס. גם בבורגס וגם ורנה נמצאות גבוה ברשימת המקומות המבוקשים. בודפשט, לונדון, פראג ופריז ממשיכים להוביל את רשימת היעדים וכך גם טיסות לכרתים. מובן שלא רק לשם נוהרים המונים ויש עוד דילים שווים. בכל עת ניתן להתרשם ולהתעדכן. על בסיס אירועים מיוחדים, פסטיבלים מיוחדים, אירועי ספורט, מופעים, כל אלה משפיעים על כך שיעדים מסוימים עולים בביקוש בתקופה נתונה והם מושכים תשומת לב מרובה עוד יותר מהרגיל. 

איך טיסות לואו קוסט מוצעות במחירים כל כך מפתיעים 

אפשר בהחלט שאתם עומדים להזמין חבילות נופש בבורגס. יתכן שהיעד שמושך אתכם הוא כרתים או, אולי מקום אחר לגמרי. על כל פנים, סביר מאוד שגם אתם שואלים את השאלה, איפה הקאץ'. איך מצליחות חברות תעופה מסוימות להציע טיסות לואו קוסט במחירים כל כך מפתיעים. התשובה לכך: הלקוח משלם על פי רוב על הטיסה נטו. כלומר, לא מקבלים במחיר הבסיסי של הכרטיס תוספות כמו ארוחות ולפעמים גם זכות להעלות מזוודות לטיסה. אפשר כמובן לרכוש כל מיני תוספות, אבל זה כבר מעבר למחיר המוזל ביותר. כל אחד יכול לעשות את השיקול שלו. כמו כן, תפוסת המטוסים גבוהה, כך שעדיין שומרים על רווחיות בשילוב כדאיות.  

חבילות לואו קוסט – יש דבר כזה 

ככל שהלך הביקוש וגדל, החלו להציע לציבור לא רק טיסות לואו קוסט כשלעצמן. בנוסף, ניתן להזמין למעשה חבילות נופש לחו"ל. זוהי הדרך להפוך את החופשה לקלה יותר לתכנון, זולה מאוד במחיר וגם הכי נגישה שיש. בחבילה מקבלים את הדרך הכי זולה להגיע ליעד ביחד עם מלון מוצלח, במחיר נוח במיוחד. החבילות הללו מאוד פופולריות, הן בקרב משפחות עם ילדים והן בקרב זוגות שמתכננים חופשה נפלאה בשניים. 

אפשר להרכיב חבילה בעצמכם 

נניח שרוצים להזמין טיסות לואו קוסט ורוצים שלא להסתמך על חבילה מוכנה מראש. האם זה אפשרי? בהחלט כן. לא חייבים להגיע למשל עם טיסות לורנה ורק ביעד לחפש מלון משתלם. אפשר לארגן חבילה באופן עצמאי, ומראש, גם כן בשיטת הלואו קוסט. זו עוד דרך להפוך את החופשה למאוד גמישה ויותר זולה. 

מה קורה עם מטען ומזוודה (ואיך לחסוך כסף) 

כאשר מזמינים טיסות לואו קוסט, יש נקודה נוספת שכדאי להיערך אליה מראש. אם אתם יודעים שיש לכם די הרבה בגדים וציוד שנחוצים לכם בחו"ל, אל תחכו עם זה לשדה התעופה. הרבה חברות מוכנות לאפשר הוספת של מטען, כבודת יד או מזוודה, על בסיס מקום פנוי ובמחיר נוסף. אך ככל שמועד הטיסה מתקרב, תוספת עבור מזוודה עשויה להיות גבוהה יותר. עדיף לטפל בכך יותר מוקדם וכך לשלם פחות, כלומר לחסוך כסף. אם אתם ממריאים ליעד שבו תוכלו בקלות למצוא ציוד שתצטרכו, תוכלו פשוט לקנות במקום, למשל איפור, כלי גילוח, כפכפים וכדומה. כך גם טסים קלילים וגם משלמים פחות.