הודו

טיסות להודו

טיסות נבחרות להודו

טיסה סדירה למומבאי
טיסה סדירה לניו דלהי
טיסה סדירה לניו דלהי

טיסות ישירות להודו

טיסה ישירה לניו דלהי
טיסה ישירה לניו דלהי
טיסה ישירה לניו דלהי

טיסות סדירות להודו

טיסה סדירה לניו דלהי
טיסה סדירה למומבאי
טיסה סדירה למומבאי

טיסה סדירה למומבאי

בין התאריכים, 03.07 - 13.07
טיסה סדירה
ETIHAD AIRWAYS

טיסות להודו

הודו היא מדינה ענקית, צפופה, רוחנית, רועשת, עמוסה ונפלאה. הכל בה שונה ממה שאני מכירים – הנופים, האנשים, המנטליות והמנהגים. טיסות להודו מלאות בדרך כלל חודשים מראש, היות והיא נחשבת יעד פופולרי ביותר לטיול, בשל הנופים המטריפים, התרבות המרתקת, הכנסת האורחים המקומית והמחייה הזול. מטיילים רבים משתקעים בה לתקופות ארוכות, אחרים בורחים ממנה ברגע שהם יכולים. יגידו מה שיגידו - טיסות להודו מבטיחות לכם חוויה, לטוב ולרע.

 

לפני שעולים על טיסה להודו – דברים שכדאי לדעת
הודו היא תת יבשת המשתרעת על פני שטח של למעלה מ-3 מיליון ומאתיים אלף קמר. היא גובלת בפקיסטן, בסין, בנפאל, בבהוטן, בבנגלדש, במיאנמר, באוקיינוס ההודי ובאוקיינוס השקט. טיסות להודו יכולות להביא גם לטיול ארוך, שתחילתו בהודו והמשכו במדינות קרובות שאינן גובלות בה ישירות, כמו סרי לנקה, תאילנד, ויאטנם, קמבודיה ולאוס.
מטבע: רופי הודי. בחישוב גס, עשרה רופי שווים בערך לשקל אחד.
שפה: בהודו יש למעלה מעשרים ניבים שונים, באזורים השונים, אולם השפה הרשמית המדוברת במדינה כולה היא הינדי. רוב נותני התיירות מדברים אנגלית פחות או יותר תקנית.
דת: הדת שלטת בהודו היא הדת ההינדית, אולם יש בה מיעוטים גדולים של מוסלמים, סיקים, נוצרים, בודהיסטים ובני דת הג'יין.
אוכלוסייה: הודו מונה מעל מיליארד בני אדם, ובשנים הקרובות צפויה לעבור באוכלוסייתה את סין ולהפוך למדינה המאוכלסת ביותר בעולם.
שעון: מקדים את ישראל בשעתיים וחצי או שלוש וחצי שעות – בהתאם לעונה.
מזג האוויר: הודו עצומה וניתן לערוך בה טיול בכל עונות השנה. טיסות להודו בחודשים ספטמבר עד מרץ, עדיף לקחת למומבאיי. זה הזמן האידיאלי לטייל במרכז ובדרום הודו, כולל מדינת רג'יסטן, ורנסי, מומבאיי, פונה, גואה, והמדינות קארנאטקה, קרלה וטאמיל נאדו. לעומת זאת, טיסות להודו בחודשים אפריל עד ספטמבר מומלץ לקחת לדלהי, היות וזהו הזמן האידיאלי לטייל בצפון, כולל העמקים קולו ופארוואטי, ספיטי וקינור, והעיירות מנאלי, קאסול, שימלה, מחוז דהרמסלה, רישיקש ואמריצר. אל הרי ההימלאיה ההודית, בחבל קשמיר וחבל לאדאק, לא מומלץ להגיע מחוץ לחודשים חודשים יולי-אוגוסט – האזור מתכסה בשלג כבד ואתם עלולים להיתקע.

 

שטח:

 

טיסות להודו – אל הנופים המדהימים
בשל גודלה העצום, טיסות להודו הנוחתות במקומות שונים יקחו את המטייל אל תבניות נוף שונות בתכלית. אפשר לתכנן טיול להודו במגוון אזורים שונים ולחוות כל פעם טיול שונה לחלוטין. בצפון, יהיו אלו הרי ההימלאיה האדירים, על הפסגות המושלמות והנהרות המרהיבים, בהם ניתן לטרק באזורי קשמיר ולאדאק, או לנפוש בעמקי קולו פארווטי – שם ההרים מושלגים פחות וירוקים הרבה יותר. העיירות מנאלי, מקלוד-גאנג' וקאסול מציעות מרכזי מטיילים גדולים ומפנקים, מהן ניתן לצאת בנוחות לטיולים באזור. בעמק ספיטי ההררי שבחבל לאדאק, הסמוך לגבול טיבט, הפסגות אמנם מושלגות – אבל הנוף הוא נוף הררי מדברי.
דרומית לדלהי, הנוף משתנה. במזרח, עמק הגנגס הפורה, הנמשך מאזור רישיקש בואך ורנסי, מציע ערבות ירוקות ופורות. במערב, מדבר רג'יסטן מציע דיונות אדירות, מנוקדות במבצרים שכאילו נלקחו מסיפור עלי-בבא. אזורי ההרים של קארנאטקה וטאמיל נאדו מציעים היל סטיישנים ירוקים ונעימים, מוקפים במטעי תה עד קו האופק. ובקארלה ניתן לצאת לשייט נהרות, בהם המים מכוסים בצפיפות פרחים ורודים יפהפיים. טיסה להודו היא, אכן, טיסה לנופים שלא תראו בשום מקום אחר.

 

 

 

טיסות להודו – אל האנשים החמים
כמובן, אי אפש להתייחס לנוף ההודי, מבלי להתייחס לתבנית הנוף האנושית. טיסה להודו עורכת שעות מספר – אבל מנחיתה אתכם בעולם אחר לחלוטין. ההודים אנשים חמים, לבביים ולהוטים לעזור – אבל גבולות המרחב האישי שלהם שונים מזה של המערב, ואל תתפלאו אם תסעו ברכבת ותמצאו משפחה הודית שלמה בוהה בכם ללא בושה. פעמים רבות הם ינסו להתיידד אתכם, לקשור אתכם שיחה ולסייע לכם בכל מחיר אם תבקשו מהם. בדקו תמיד את המידע שאתם מקבלים פעמיים – הלהיטות של ההודים לעזור יכולה להתבטא גם במתן מידע מוטעה, רק כדי לא לאכזב אתכם במתן תשובה שלילית.
הטשטוש בין הפרטי לציבורי (כמו גם צפיפות האוכלוסין), בא לידי ביטוי גם ברחובות הצפופים לעייפה, ובהמוני העגלות, הדוכנים הרוכלים והקבצנים שיקיפו אתכם תמיד, בכל מקום ומכל עבר. אין זה נדיר למצוא בהודו הודים שמדברים עברית שוטפת, ורכשו לעצמם חברים ישראלים – אבל המנטליות היא מנטליות שונה, לרוב היא מרתקת, ולפעמים יכולה להיות מסתכלת ומרגיזה. טיסות להודו מבטיחות לכם חוויה אנתרופולוגית מרתקת, גם אם לא תמיד קלה לעיכול.

 

 

 

טיסות להודו – אל הדתיות והרוחניות
טיסות להודו יקחו אתכם אל מדינה רוחנית מאוד, שחלק מאמונותיה וטקסיה הפכו כבר לגיטימיים במערב. הדת הנפוצה ביותר בהודו היא הינדואיזם, ובכל רחבי המדינה ניתן לראות את המקדשים המקושטים, המוקדשים לאחד מלמעלה משלושה מיליון אלים, כולם התגלמות של ברהמן אחד, והמרכזיים שבהם הם שונים של ברהמה (הבורא) וישנו (המשמר) או שיווה (ההורס). מכאן נגזרת גם האמונה של ההודים בסמסרה, גלגול נשמות, ובקארמה – האמונה בגורל המשפיע עליך בכל אחד מגלגוליך. לא מעט תיירים עולים על טיסות להודו במטרה להתקרב אל התרבות ההודית, ללמוד אותה באשראמים ולתרגל אותה בדרכים שונות, שהידועות שבהן הן יוגה ומדיטציה.
גם האיסלאם נפוץ מאוד בהודו, וחלק מהמונומנטים היפים ביותר שלה קשורים בדת זו – החל מהמסגדים העצומים של דלהי וג'ייפור, ועד הטאג' מאהאל, אחוזת הקבר המדהימה שבנה השליט המוגולי שאה ג'האן לאשתו המנוחה מומטאז מאהאל. עוד נפוצה במדינה הדת הסיקית, שמאמיניה הגברים בולטים בשטח על שום הזקנים העבותים שלהם והטורבנים שהם חובשים לראשם, במסגרת הדת האוסרת עליהם להסתפר או להתגלח. אם לקחתם טיסה להודו בעונה הנכונה – אל תחמציו ביקור במקום הקדוש ביותר לסיקים, מקדש הזהב שבאמריצר, המהווה גם הוא דוגמה מרתקת להוד והדר דתי.

 

 

טיסות להודו – אל התרבות המרתקת
כפי שכבר ציינו, טיסות להודו הן טיסות לעולם אחר – והצד הנפלא ביותר של העולם האחר הזה הוא הצד התרבותי. התרבות ההודית ססגונית ומרתקת, עשירה בחגים, פסטיבלים ואירועים. אפילו חגיגות משפחתיות כמו חתונות נחגגות בחוצות, בתהלוכות ססגוניות, מלוות במוזיקה, תלבושות ואוכל. תיירים בדרך כלל מוזמנים להצטרף לשמחה. מבחינה זו, טיול מאוגן להודו מאפשרת לכם לחוות את התרבות המוקומית בצורה הקרובה והאישית ביותר שיש - חוויה שלא תוכלו לקבל אם לקחתם, לדוגמה, טיסות ללונדון, טיסות למוסקבה או טיסות ארצות הברית.
בנוסף, אם כבר לקחתם טיסה בהודו – תכננו את הטיול כך שייפול על חגים או אירועים מיוחדים המתרחשים במדינה כשאתם שוהים בה. באוקטובר מתרחש בפושקר שברג'יסטן יריד הגמלים השנתי, באוקטובר או בנובמר נחגג הדיוואלי,  חג האור, המצוין בפנסים, זיקוקים והשטת סירות מלאות פרחים על המים. במרץ נחגג ההולי, חג המים, שהוא טירוף משתולל של מים וצבע ברחובות. ואם יתמזל מזלכם, תוכלו לציין גם את הקומבה-מלה, הפסטיבל הדתי הגדול ביותר בעולם, המתרחש אחת לשלוש שנים בסבב בין ארבע ערים קדושות: אוג'יין, הארידוור, נאסיק ו-ורנסי. לא מעט אנשים עולים על טיסות להודו במיוחד בשביל לצפות בחגיגה זו.

 

 

טיסות להודו , אם כן, יקחו אתכם אל עולם אחר: מהנופים, דרך האנשים, ועד התרבות והמנהגים. אנחנו בטלטוס נשמח לסייע לכם לתכנן את הטיול שלכם להודו, להזמין עבורכם טיסה להודו, מלונות, סיורים ועוד.