רומא

טיסות זולות לרומא

טיסות נבחרות לרומא

טיסה סדירה לרומא

טיסה סדירה לרומא

בין התאריכים, 03.07 - 06.07
טיסה סדירה
טיסת שכר לרומא

טיסת שכר לרומא

בין התאריכים, 14.07 - 21.07
טיסת שכר
ישראייר
טיסה ישירה לרומא

טיסות ישירות לרומא

טיסה ישירה לרומא
טיסה ישירה לרומא
טיסה ישירה לרומא

טיסות סדירות לרומא

טיסה סדירה לרומא

טיסה סדירה לרומא

בין התאריכים, 03.07 - 06.07
טיסה סדירה
טיסה סדירה לרומא
טיסה סדירה לרומא

טיסה סדירה לרומא

בין התאריכים, 02.07 - 13.07
טיסה סדירה
TURKISH AIRLINES

טיסות לרומא

טיסה לרומא היא טיסה לאחד מיעדי התיירות הפופולריים ביותר בעולם, ולא בכדי. השילוב של היסטוריה מרתקת, ארכיטקטורה מדהימה, יצירות אמנות בכל פינה, אוכל משובח ואנשים חמים – הופכים את רומא לפנינה שכיף מאוד לבקר בה. טלטוס מציעה טיסות לרומא ומגוון של חבילות נופש ברומא.

 

לפני שעולים על טיסה לרומא – דברים שכדאי לדעת

הגעה: טיסות לרומא יוצאות מישראל באופן סדיר מדי יום, ונוחתות בשדה התעופה ליאונרדו דה וינצ'י. בעונת התיירות יוצאות אליה גם טיסות שכר רבות, שיקסמו למי שמחפש למי שמחפש טיסות זולות לרומא. משך הטיסה מישראל לרומא הוא כארבע שעות.

שפה: איטלקית. מרבית תושבי רומא מדברים ומבינים אנגלית.

אוכלוסיה: בעיר רומא מתגוררים 2.7 מיליון תושבים, ובמטרופולין שסביבה מיליון נוספים. זוהי העיר הגדולה באיטליה.

מטבע: יורו.

קידומת: קידומת איטליה: 0039. קידומת רומא: 06.

שעון: מאחר את שעון ישראל בשעה.

מזג האוויר: מזג האוויר ברומא הוא מזג אוויר ים תיכוני טיפוסי. בחורף העיר קרה וגשומה, ובקיץ – לחה וחמה מאוד. הזמן הטוב ביותר לקחת טיסה לרומא הוא בחודשי הסתיו (ספטמבר-אוקטובר) או האבייב (מרץ-מאי).

תחבורה: התחבורה הציבורית בעיר קלה ונוחה. היא כוללת רכבת עם שתי תחנות בעיר עצמה (המהוות את שער הכנסיה לעיר למי שלקח טיסות לרומא ובחר להגיע לעיר ברכבת), מטרו המגיע למרבית אתרי התיירות, אוטובוסים ומוניות. בתחבורה הציבורית פקחו שבע עיניים והיזהרו מכייסים. כמו כן, אתם יכולים לעלות על אוטובוס תיירות שנוסע בין כל אתרי התיירות המרכזיים, בכרטיס יומי אחד, אולם יש להזמין אליו מקום מראש. לא מומלץ להסתובב עם רכב בעיר – מעבר לכך שהיא פקוקה וסבוכה, אזור העיר העתיקה אסור לכניסת מכוניות.

 

טיסות לרומא – אל העתיקות הרומיות

טיסות לרומא הן טיסות לעיר שהוקמה כבר במאה השמינית לפני הספירה, והייתה בירת האימפריה הרומית, מעוז אמנות ימי הביניים והאמנות הכנסייתית. בהתאם לכך, היא מלאה בשכיות חמדה ארכיטקטוניות, היסטוריות ואמנותיות. המרתקות שבהן, אותן תוכלו לראות אם לקחתם טיסה לרומא, הן כמובן עתיקות האימפריה הרומית, ובהם הפורום הרומאי הגדול, הכולל בתוכו שרידים של מקדשים, בזיליקות וגם את קבר יוליוס קיסר; הפנתיאון המרשים, מקדש כל האלים שהומר מאוחר יותר לכנסייה; שער טיטוס – אחד מתוך ארבעה שערי ניצחון שעומדים בעיר; וכמובן – מתחם הקולוסיאום היפהפה, שנבנה במאה הראשונה לספירה והפך לסמלה של רומא.

 

טיסות לרומא – אל הותיקן

טיסות לרומא הן לא טיסות רק לעיר עצמה, אלא גם לאחת המדינות הקטנות בעולם – הותיקן, מעוז האפיפיור, המתפקד כמדינה עצמאית בתוך גבולות העיר עצמה. במדינה הקטנה תוכלו להיחשף לכמה מהכנסיות המרשימות ביותר בעולם, המעוטרות בציורי קיר של האמנים המפורסמים ביותר מאז ומעולם. ובהן: בזיליקת פטרוס הקדוש המרשימה, הצמודה לכיכר פטרוס הקדוש; בזיליקת פאולוס הקדוש מחוץ לחומות, עם אכסדרת העמודים המרשימה, וכמובן – הקפלה הסיסטינית היפהפיה, שתקרתה והפרסקאות שלה עוטרו על ידי טובי הציירים בני תקופת הרנסנס, ובהם מיכאלאנג'לו, בוטיצ'לי, רוסלי וגירלנדאיו. שווה לקחת טיסה לרומא רק כדי לראות את התקרה המפורסמת של הקפלה, ובציורים המפורסמים שלה, ובהם "בריאת האדם" ו"המבול".

 

טיסות לרומא – אל אדריכלות ימי הביניים והרנסנס

עובדה ידועה היא שלאורך ההיסטוריה, הייתה הדת הפטרונית הגדולה של האמנויות. העיר הצמודה לוותיקן, המוסד הנוצרי החשוב ביותר עד לימינו אנו, שגשגה בתקופת ימי הביניים והרנסנס. בהתאם לכך, טיסות לרומא יחשפו בפניכם בניינים, ארמונות, כיכרות, מזרקות וכנסיות מרהיבות, שנבנו בתקופה זו ושרדו עד היום, והם אלו שהופכים את רומא למבוקשת כל כך. בין אתרי התיירות הפופולריים ביותר בהם תוכלו לבקר אם תיקחו טיסה לרומא: ארמון ברבריני המרשים, המאכלס כיום את הגלריה הלאומית לאמנות איטלקית עתיקה; ארמון קווירינאלה, המשמש כיום כמעונו הרשמי של נשיא איטליה; ארמון הלטראנו, העומד על שרידי ארמון מהמאה הרביעית לספירה; וכיכר קמפו דה פיורי, המשמשת בערבים כמוקד בילוי מרכזי של רומא.

מי שמחפש טיסות זולות לרומא ומתכנן טיול דל תקציב – יוכל לבקר לגמרי בחינם בשכיות חמדה כמו פיאצה נבונה, שבמרכזה מזרקת ארבע הנהרות שתוכננה על ידי בניני; המדרגות הספרדיות המפורסמות, ופיאצה די ספניה הצמודה אליהן; פיאצה דל פופולו והאובליסק המרשים שבמרכזה; מזרקת טרווי הנהדרת, שתיירים נוהרים אליה כדי להשליך מטבע לתחתיתה ולבקש משאלה; ולה בוקה דלה וריטה – "פה האמת" – הממוקם הכניסה לכנסיית סנטה מריה קוסמדין. לפי האמונה, מי שמכניס ידו אליו ואומר דבר שקר, הפסל קוטע את ידו. לכזבנים העולים על טיסות לרומא לא מומלץ להתקרב אליו...

 

טיסות לרומא – אל המוזיאונים

חובבי אמנות שלוקחים טיסות לרומא ירגישו בעיר נהדר. העיר משופעת מוזיאונים וגלריות, המארחים יצירות אמנות של טובי אמנות הרנסנס. קריית הוותיקן מארחת כמה וכמה מוזיאונים ואתרי אמנות, להוציא הקפלה הסיסטינית, שהיא יצירת אמנות בפני עצמה. בין המוזיאונים של הוותיקן: חדרי רפאל, המוקדשים לצייר הרנסנסי; גלריית הציורים, המארחת עבודות של מיכאלאנג'לו, בוטיצ'לי, טיציאן, קאראוואג'יו ורפאל; מוזיאון פיו קלמנטינו, המציג אמנות רנסנס ואמנות עתיקה; מוזיאון פיו קריסטיאנו המצגי עבודות וצריות קדומות; אוסף האמנות הדתית בת זמננו, ועוד.

מחוץ לותיקן, ניתן לבקר במוזיאון לתרבות רומית עתיקה; בגלריה הלאומית לאמנות מודרנית, המציגה יצירות בנות המאות ה-19 –ה-20; במוזיאון האטרוסקי, המוקדש לתרבות הקדומה שאכלסה את אזור צפון איטליה וטוסקנה במאות השלישית עד העשירית לפני הספירה; במוזיאונים הקפיטוליניים שבגבעת הקפיטולין, המציגים אמנות איטלקית, ובה פסלי ברונזה מפורסמים, וציורים של טיציאן וקאראוואג'יו; וגלריה בורגוזה, המציגה יצירות חילוניות של ברניני, וכן ציורים של טיציאן, קאראוואג'יו ורפאל. כמובן, גם אם לקחתם טיסות זולות לרומא במטרה לעשות טיול דל תקציב – תוכלו להתרשם מהאמנות של העיר, היות ומרבית יצירות האמנות מצוירות על קירות הכנסיות, או מפוסלות בכיכרות העיר ובמזרקותיה.

 

טיסות לרומא – אוכל, קניות ובילויים

מעבר להיסטוריה, לאמנות ולתרבות – רומא היא עיר שפשוט כיף להיות בה, ולא משנה אם אתם מסתובבים בשווקים ההומים שלה, נהנים מהאווירה בבית קפה מקומי או אוכלים גלידה על המדרגות הספרדיות. האוכל האיטלקי עשה לו שם דבר ברחבי העולם, ומי שלוקח טיסות לרומא יוכל ליהנות ממגוון סגנונות אכילה: מאוכל רחוב מהנה כגול פיצות או גלידות, דרך טרטוריות משפחתיות קטנות חמות, ועד לא פחות מ-15 מסעדות שקיבלו כוכבי מישלן. אחרי האוכל, תוכלו ליהנות משפע של מועדונים ודיסקוטקים, המפורסמים שבהם הם Goa, Alien ו- Big Mama, המתאים לקהל מבוגר יותר. ובאשר לקניות – טיסות לרומא יקחו אתכם לעיר שכולה חגיגה לשופינג. הקניונים הגדולים בעיר פתוחים 24 שעות ביממה, השווקים – משעות הבוקר עד השעה 13:00, ועונת הסיילים נמשכת מסוף דצמבר עד מרץ. מומלץ לבחון חנויות ברחובות ויה דל קורסו, שבין פיאצה נבונה לפיאצה דל פופולו; ויה קונדוטי, המצטיין בחנויות בגדי מעצבים; ובאזור פיאצה אספנייה, בו ממוקמות חנויות אופנה איטלקיות.

טיסות לרומא, אם כן, מבטיחות לכם חופשה איכותית מעין כמוה, במינון מדויק של היסטוריה, תרבות, אמנות וכיף. אנו בטלטוס נשמח לסייע לכם להזמין טיסות זולות לרומא,  מלונות, סיורים מאורגנים ועוד.