10 דברים שחייבים לראות בפריז

קיימים אינספור סיפורים על פריז, עיר הבירה של צרפת. רוב הסיפורים מובאים לנו מאנשים אשר ביקרו בעיר האורות וחוו מגוון חוויות בהן הם שיתפו אותנו. פריז היא אחת מהערים התיירותיות ביותר ברחבי העולם וכן היא זכתה לתואר "אחת הערים הרומנטיות בעולם" ולא בכדי. בתי הקפה הקטנים הפונים לכיוון הרחוב, המוזיאונים, הסמטאות הצרות והרחובות הקטנים והמיוחדים, חיי הלילה וההווי המיוחד של עיר זו הפכה אותה לשם דבר בקרב אנשים בכל רחבי העולם. אם גם אתם החלטתם כי השנה כי אתם מעוניינים לבחון עלויות של כרטיסי טיסות לפריז במטרה לחוות נופש בעיר זו, בוודאי תשמחו לקרוא על עשרה מקומות ואטרקציות המוגדרים "כחובה".

טיסות לפריז והאטרקציות הטמונות בה

בחרתם טיסות לפריז וכעת אתם מעוניינים לדעת היכן כדאי לבקר? קראו אודות אתרי החובה בעיר
מגדל אייפל- שישה מיליון מבקרים מדי שנה אינם טועים! מגדל אייפל הוא סימן ההיכר המפורסם ביותר לעיר פריז וכמעט כל ילד ברחבי העולם שמע עליו. המגדל נבנה בשנת 1889 כחלק מתערוכה בינלאומית אשר נערכה באותה שנה בפריז. הוא מתנשא לגובה של מעל 300 מטרים ונחלק לשלוש קומות. בקומה הראשונה והשנייה תוכלו ליהנות מארוחות טובות במסעדות הממוקמות בקומות אלו ומהקומה השלישית תוכלו ליהנות מהנוף המרהיב של העיר פריז.
שאנז-אליזה- השדרה המרכזית והמוכרת ביותר של פריז ומהווה גם היא סמל מרכזי של העיר. שדרה זו משתרעת על פני יותר משני קילומטרים ומוכרת כשדרה יוקרתית בה תוכלו ליהנות ממגוון חנויות של מותגים מפורסמים, בתי קפה, כיכר קונקורד המפורסמת, שער הניצחון וכיכר שארל דה- גול. שדרה זו הינה השדרה המרכזית ביותר בעיר פריז וההמלצה היא להקדיש יום ואף יומיים על מנת ליהנות משלל האטרקציות המוצעות בה.
מוזיאון הלובר- אחד המוזיאונים המפורסמים ביותר בעולם בו מוצגת 'המונה ליזה' של דה וינצ'י ויצירות מפורסמות נוספות של ורמיר, דירר ועוד.
הכנסייה של נוטרדאם- אחת הכנסיות הידועות ביותר הבנויה בסגנון אדריכלי גותי. בנייתה של כנסיה זו החל כבר במאה ה- 12, היא ממוקמת באי איל דה לה סיט ומעל ל- 10 מיליון אנשים מבקרים בה כל שנה.
שער הניצחון- סמל נוסף של העיר. שער זה הוא אחד מהשערים שנבנו על ידי נפוליאון כסמל לניצחון. המיקום של השער הוא בסוף שדרת השאנז- אליזה ובמרכז כיכר אטואל. הגובה שלו הוא 50 מטרים. הכניסה אל השער נעשית באמצעות מנהרה תת קרקעית והוא בדרך כלל פתוח בימות השבוע מעשר בבוקר ועד 22:00-23:00 בלילה.
גני לוכסמבורג- כאן מדובר על הגנים הציבוריים היפהפיים והמפורסמים של פריז. גנים אלו משתרעים על שטח של מעל ל- 220 אלף מ"ר. בגנים אלו ממוקם גם הארמון המפורסם של לוכסמבורג.
בזיליקת סקרה קאר- בנקודה הגבוהה יותר של העיר פריז (בגבעת מונמארטר) ממוקמת אחת הבזיליקות המפורסמות ביותר בצרפת. הייחוד של בזיליקה זו היא בכך שהיא בנויה בצורה של צלב יווני, יש לה ארבע כיפות וגג האפסיס שלה מעוטר בפסיפס המשתרע על שטח של מעל ל- 470 מטרים. בנוסף, הפעמון של הכנסייה הוא הפעמון הגדול ביותר הקיים במדינת צרפת. בנוסף, תוכלו ליהנות מביקור במועדון הלילה הידוע 'מולאן רוז' הממוקם בסביבתה, ממראה תחנות הרוח העתיקות ועוד.
מוזיאון דה אורסיי- הוא אחד המוזיאונים המפורסמים ביותר בצרפת ואם אתם חובבי ציור ואמנות בוודאי תשמחו לבקר בו. המוזיאון מאגד יצירות של האמנים דגה, ואן גוך, מילה, בודן, רנואר ועוד.
גלריה לאפייט- חנות הכלבו המפורסמת והיוקרתית ממוקמת ברובע התשיעי של פריז. מרכז קניות זה הוא בעל חמש קומות, עיצוב יפהפה וכל אחד מכם יוכל למצוא בה כמעט כל דבר אותו הוא מעוניין לקנות.
מועדון באטופר- אם אתם מעוניינים לחוות את חיי הלילה של פריז, אתם מוזמנים לאחד המועדונים החווייתיים והידועים ביותר בעיר. מועדון זה ממוקם על ספינה שבה מגדלור ומיטב התקליטנים מנגנים בו מוזיקה שונה מדי יום בשבוע.