5 דברים שחייבים לראות במינכן

מינכן היא אחת הערים המוכרות ביותר לישראלים בגרמניה. בעשור האחרון רבים החלו להכיר אותה כיעד תיירותי אטרקטיבי וזאת משום היופי והאטרקציות שלה. מאמר זה יגולל בפניכם את חמשת הדברים אשר מוגדרים כ-"חובה לראות" במינכן.
 
חמשת המקומות שאסור לפספס
 
מינכן היא עיר הבירה של מדינת בוואריה אשר ממוקמת בגרמניה. היא מונה מעל למיליון תושבים כאשר רבע מתושביה מוגדרים כזרים. מינכן נחשבת לעיר לא פחות אטרקטיבית מברלין ויקרה מאוד מבחינת רמת מחייה. למעשה, עיר זו נחשבת לעיר היקרה וכן העיר העשירה ביותר ברחבי גרמניה. יש בה אוניברסיטאות, מערכת תחבורה ציבורית מפותחת, נמל התעופה שטראוס, קבוצת הכדורגל המפורסמת 'איירן מינכן' ואיכות חיים ברמה גבוהה מאוד.
 
קצת על מינכן
 
פארק אולימפיה- כאן מדובר על אותו פארק אולימפי שהוקם במיוחד לאולימפיאדה בשנת 1972. ביקור בפארק מתאים הן לתיירים המטיילים בגרמניה בגפם וכן למשפחות. באתר זה ניתן לראות את המתקנים השונים ששימשו באולימפיאדה וכן את המגדל האולימפי, האצטדיון, עולם המים של העיר, מוזיאון וכמובן האנדרטה שהוקמה במיוחד לחללי מינכן, הספורטאים הישראלים. חשוב לציין כי ניתן ליהנות במקום ממשחקים שונים, כמו משחק מיני גולף, טרמפולינות ועוד. חשוב לציין כי הפארק מציע הופעות מסוגים שונים, כמו למשל הופעות מחול, הופעות מוזיקה, תערוכות, קונצרטים ועוד.
שער הניצחון- כאן מדובר על אותו שער אשר נבנה במאה השמונה עשרה לציון הצלחותיו של צבא בוואריה. שער זה ממוקם ברחוב לודוויג. ניתן לראות אותו בכל יום ובכל שעה וכמובן עלות אינה כרוכה בעניין.
השדרות של מינכן- חובה לראות את 4 השדרות המלכותיות של מינכן. רבים מתארים זאת כחוויה אותה אין לפספס. כאן מדובר על שדרת בריינר אשר מתחילה בקרבת הארמון ועד קנינג ספלאץ שבה היה המטה הכללי של הנאצים. שדרת לודוויג, בה ניתן לראות את הכנסייה של סנט לואיס, את האוניברסיטה של העיר, ספריית בוואריה, ארמונות שונים ומגוון אתרים נוספים. שדרת מקסימיליאן, כאן תוכלו להתרשם מהתיאטרון הלאומי של מינכן, תיאטרון הקמארי, בנייני הממשלה בעיר, מוזיאונים ועיצוב ניאו גותי מרשים ומיוחד של חלק מהמבנים. השדרה האחרונה ברשימה היא שדרת פרינצרגנטן בה מוזיאונים רבים, אנדרטת פרידנאסאנג ועוד.
הארמונות של מינכן- מינכן ידועה גם בשל הארמונות היפהפיים שלה. כאן מדובר על ארמון שלייסהיים. במתחם שלו ניתן לבקר ב-3 ארמונות, החדש, הישן וארמון לוסטהיים. הארמון השני בו כדאי לבקר הוא ארמון נימפנבורג הנחשב לאחד הארמונות היפהפיים ביותר של המלוכה האירופאית.
כנסיית גברתנו- כאן מדובר על שמה הלא רשמי של הכנסייה הגדולה ביותר של מינכן, כנסיית פראואנקירכה בה יושב הארכיבישוף של העיר. הכניסה אל הכנסייה חופשי, יש בה מקום לכ- 20 אלף איש וניתן ליהנות בה מאוסף עשיר ציורים ואמנות מתחילת המאה ה- 14.