איך מוציאים ויזה לארצות הברית

כל ישראלי בשלב מסוים בחייו מחליט לבקר במדינה הידועה ביותר בעולם והיא ארצות הברית בכלל וניו יורק בפרט. עצם היותה מעצמה חזקה, הפכה ארצות הברית גם ליעד מבוקש בעבור תיירים רבים מכל רחבי העולם.
 
ישראלים רבים אשר משתחררים משרותם הצבאי, ממהרים לארוז מזוודה ולנחות בשדה התעופה בארה"ב, על מנת לחסוך כמה מאות דולרים בעבודה קשה אך מתגמלת ובכך להבטיח את עתידם אם זה למטרת לימודים או טיול לאחר צבא.
 
כל מי שביקר בעברו בארה"ב מבין כי על מנת לעבור את ביקורת הגבולות האמריקאית, עליו לאחוז בויזה אשר אושרה על ידי שגרירות ארצות הברית, אך כיצד יכול כל אזרח לקבל לידיו את הויזה? התשובות בהמשך המאמר.
 
השלבים להוצאת ויזה לארה"ב
אם החלטתם שהיעד הבא שלכם הינו אמריקה הצפונית, עליכם להיכנס לאתר הקונסוליה של ארצות הברית ולמלא את הטפסים המבוקשים על ידם, לשם קבלת ויזה לארה"ב. הטפסים עצמם כתובים כולם בשפה האנגלית כך שאם אין אתם מבינים את הכתוב, יהיה עליכם להיעזר בצד שלישי בין אם זהו בעל מקצוע , סוכן נסיעות או חבר ששולט בשפה על בוריה.
 
לאחר שמילאתם את כל הטפסים המבוקשים (שימו לב כי מהרגע בו התחלתם למלא את הטופס הזמן הוא מוגבל ועל כן עליכם לבצע זאת בשלמות כבר בתחילת מילויי הפרט הראשון), תתבקשו להגיע לראיון בקונסוליה האמריקאית.
אם הינכם מתגוררים בירושלים והגדה הראיון יתבצע בקונסוליה בירושלים, אך אם אתם מתגוררים בכל מקום אחר במדינת ישראל הרי שתתבקשו להגיע לראיון המתקיים בשגרירות תל אביב.
 
את היום והשעה לראיון תצטרכו אתם לקבוע מבעוד מועד, אך אין לכם כל סיבה להתרגש מהמעמד, משום שזהו ראיון סטנדרטי וסכמתי המבקש לבדוק שאין אתם מתעדים להשתקע או להגר לארצות הברית.
 
המסמכים איתם יש להגיע אל השגרירות
בבואכם לבקש ויזה, עליכם לדאוג כי יש בידכם את כל המסמכים הנדרשים, אשר עתידים להוות ראיה לעובדה כי אתם מתכננים טיול ולא לרדת מן הארץ לארה"ב.
·         דרכון – הדרכון שלכם צריך להיות בתוקף לפחות לחצי השנה הקרובה מרגע הבקשה.
·         תשלום בבנק הדואר – בקשה לויזה כרוכה בתשלום אותו תשלמו בבנק הדואר ואל הראיון תגיעו עם קבלה המאשרת תשלום. שימו לב כי לא תקבלו החזר גם אם קבלתם תשובה שלילית.
·         תמונת פספורט בגודל של 5X5 .
אם יש בידיכם מסמכים נוספים לרבות תלושי משכורת ועוד, אתם יכולים להגיע איתם בנוסף על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה של קבלת הויזה.