איים המומלצים לנופש ביוון

1. סנטוריני /  Santorini
סנטוריני הוא היהלום של איי יוון. הכפרים הלבנים המפוסלים נמצאים אל מול הצוקים התלולים הוולקניים שנופלים באופן חד אל הים הכחול העמוק. סנטוריני הוא גן עדן עבור קונים, צלמים, אמנים, מטיילים או לכל מי שרק רוצה לשבת בבית קפה ולספוג את השמש ואת הקסם של איי יוון. אם יש לך זמן לבקר באחד מאיי יוון בלבד, זה חייב להיות סנטוריני.
 
2. כרתים / CRETE
כרתים הם גדולים ומגוון ביותר באיים היווניים. אורכו כ -  173 קילומטרים ממזרח למערב וצר כמו 5-30 קילומטרים מצפון לדרום. במערב, הוא מכוסה בעצים ירוקים שופעים, ואילו במזרח, כרתים הוא מכוסה בצמחים צחיחים יותר ואפילו ניתן למצוא שם מטעי תמרים. בכרתים  יש חופים, אתרי נופש, בתי מלון, דירות, אתרים ארכאולוגיים ואף ניתן לטייל בערים עתיקות ברחבי האי. כרתים הוא בית לפסגות הרים גבוהות ופופולריות בקרב מטפסים ומטיילים. אם אתה מחפש יותר מחופשה על החוף, כרתים עשוי להיות הבחירה הטובה ביותר עבורך.
 
3. קורפו / Corfu
העיר קורפו היא הבירה המקסימה של האיי קורפו. לפעמים אתם עשויים לתהות אם אתם נמצא באיי יוון או באיטליה. אבל אל דאגה, אתם יכולים  לקבל את הסופלקי שלכם בדיוק כפי שהייתם מקבלים בכל מקום אחר באיי יוון.
 
4. רודוס / Rhodes
רודוס ממוקם בטווח הראייה של החוף הטורקי ורודוס הונה ולכן באי זה תוכלו למצוא תערובת של השפעות טורקיות. אם תרצו לראות קצת עתיקות, בית החולים הישן של האבירים  הוא דוגמה טובה למבני האבן עתיקים מאחר מתקופות הביינים היפות ביותר בעולם.  כמו כך רודוס זה אחד הערים האדיבות והמענגות ביותר באיי יוון.
 
5. מיקונוס / Mykonos
מיקונוס נראה כמו ציור עם המון בניינים לבנים, חופים זהובים מכוסים בצבעי ברונז'ה. מיקונוס נחשב לצעיר ולכן ישנה בו אווירה של נהנתנות עם מגע של בורגנות. במהלך השנים, הוא הפך מאוויר של כפר מנומנם שעוסק בעיקר בדיג, לאט לאט היום המקום מתאקלם בתיירות ממוסדת יותר ואולי אף צפוף מדי בתקופות תיירות עמוסות אך ללא ספק הזמנת חבילות נופש למיקונוס תשאיר בכם חווית נופש מהטובות ביותר.


 
6. פראוס / Paros
בפארוס תמצאו את עיר הנמל היפה של פורטריקה או שדה התעופה הקטן, אתם תהיו מוקסמים מהתחלת הביקור ועד סופו. תוכלו למצוא שכבה של חופים הזהובים, לטייל בסמטאות מרוצפות אבן ולעובר דרך קשתות מכוסות בבוגנוויליה המבריקה. בפורטריקה יש טיילת ארוכה והנמל שם מארח עשרות מסעדות קטנות, גדולות וטברנות. מאחורי הנמל, תוכל למצוא בעיר העתיקה הסמטאות מתפתלות וחנויות קטנות.
 
7. סקיאתוס / Skiathos
סקיאתוס הוא אחד מהאיים הצפוניים ביותר ביוון. גבעותיו מכוסות עצי האורן ומפרצונים כחולים עמוקים המקום נחשב לאחד המקומות עם חופים הטובים ביותר באירופה. החוף המומלץ לביקור שם הוא חוף הבננה ביץ' ותוכלו למצוא שם  טברנה קטנה. החוף מפורסם ביופיו הטבעי.
 
8. קוס / Ios
קוס הוא אי הפורסם כאי מסיבות. החוף המפורסם הוא חוף המילופוטס שנחשב על ידי רבים לאחד החופים הטובים ביותר ביוון. החוף מאוד רחב וחולי, תמצאו שם ספורט מים, מחנאות ומגוון רחב של בתי מלון, דירות וחדרים להשכרה. כמו כן ישנן מספר רב של מסעדות – ניתן  גם לבחור מתוך המטבח התאילנדי או המקסיקני אך כל זה וזה עדיין נראה יחסית לא מפותח אז בינתיים אפשר ליהנות מהסופלקי והציזיקי
 
9. נקסוס / Naxos
נקסוס הוא גדול והררי ביותר של שבשרשרצ האיים. ביציאה יש מבצר ונציאני וטיילת ארוכה של מסעדות ובתי קפה. תוכלו לראות שם  קשת שיש עצומה שבנייתה מעולם לא הושלמה אשר משקיפה על הנמל מגבעה סמוכה.
 
 
תודה שקראתם, טלטוס