אטרקציות מובילות במוסקבה

אם החלטתם כי היעד הבא לנופש יהיה מוסקבה, קרוב לוודאי שכל שנותר לכם הוא לקנות כרטיס טיסה לעיר הבירה היפהפייה ברוסיה ולהדפיס מאמר זה אשר יגולל בפניכם את עשרת האטרקציות המובילות של עיר זו.
 
 
 
מקומות נוספים אותם אסור לפספס
 
מוזיאון החלל- מוזיאון החלל הרוסי מזמין אתכם להיכנס לחוויה שעד היום חוויתם רק בסרטים, כל הקשור אל החלל ורוסיה. כאן אתם והילדים תוכלו לראות סרט על היסטוריית הקוסמונאוטים הרוסיים, פריטים שונים שנלקחו בחלליות ועוד. יש לקחת בחשבון כי המוזיאון פתוח משעות הצהרים ועד שבע בערב, מומלץ לרכוש כרטיסים כשעה שעתיים טרם סגירת יום הפעילות במוזיאון וכי המחיר הוא כ- 200 רובל לאדם.
מוזיאון דוסטוייבסקי- מוזיאון לזכר דמותו של המחבר הרוסי הגאון. המוזיאון ממוקם בבית שהיה שייך למשפחתו ומאפשר ליהנות מתמונה של המציאות בה הוא חי. כאן תוכלו לחוות מספריו של המחבר ומשפחתו, צעצועים וחפצים אישיים נוספים.
מוזיאון פושקין- כאן מדובר על מוזיאון על שמו של גאון נוסף בו מוצגים אוספים של יצירות אמנות ממדינות שונות בעולם. המוזיאון נחלק לארבעה בניינים, הבניין הראשי, הגלריה של האמנות האמריקאית במאה ה- 19-20, מוזיאון האוספים הפרטיים (של צארים) והמרכז החינוכי. יש לקחת בחשבון כי בניגוד למה שהורגלנו כאן התשלום יעשה בנפרד לכל בניין ובדרך כלל בימי שני המוזיאון סגור.
 
 

 

מוזיאונים בעיר מוסקבה

הקרמלין- המבצר הידוע ביותר של מוסקבה אשר משקיף על הכיכר האדומה ומשמש כיום כמקום מושבו של הנשיא, הוא חובה ברשימת המקומות אותם יש לבקר במוסקבה. אתר זה הוכרז כאתר מורשת עולמית.
הכיכר האדומה- הסמל המרכזי של מוסקבה. כיכר זו הוקמה במאה ה- 14 על ידי הצאר איוון האיום ונערכו בה הוצאות להורג, טקסים וכל דבר אשר אפיין את העיר. מהכיכר ניתן לראות את המבנים המפורסמים ביותר של מוסקבה, כמו למשל הקרמלין, מוזיאון ההיסטוריה, בית הקברות של מוסקבה ועוד.
המאוזוליאום- כאן מדובר על המקום בו ניתן לראות את הגופה החנוטה של אחד מהמנהיגים המפורסמים ביותר של רוסיה, לנין. המאוזוליאום ממוקם בכיכר האדומה.
קתדראלת וסילי הקדוש- סמל נוסף של מוסקבה. כאן מדובר על אחת הקתדראלות המרשימות ביותר ברחבי רוסיה. כנסיה זו כוללת 9 כיפות בצבעים שונים. אם אתם מעוניינים להתרשם מיופייה הארכיטקטוני של כנסייה וכן ליהנות ממוזיאון, ההמלצה היא לבקר בה.
מגדל הפעמונים- הגובה של מגדל זה עולה על שמונים מטרים וכמות הפעמונים בו עולה על 30. המגדל ממוקם ממזרח הקרמלין בכיכר הקתדרלות.
שוק איזמיילובסקי- ניתן לומר כי כאן מדובר על שוק הפשפשים של מוסקבה. כאן המחירים זולים והמבחר גדול, אך חשוב לקחת בחשבון כי בניגוד לשוק הפשפשים בישראל, כאן לא נהוג להתמקח.
הקרקס של מוסקבה- אם החלטתם לרכוש דיל למוסקבה בו כל המשפחה כלולה, אל לכם לוותר על ביקור בקרקס הממלכתי של עיר הבירה. כאן מדובר על קרקס אשר פעיל מתחילת שנות השבעים וזכה למוניטין של הקרקס האיכותי והמקצועי ביותר ברוסיה.